Gjennom den 20.000 km lange oppdagelsesreisen ble Yahagi oppmerksom på det individuelle i persepsjonen av naturbegrepet. Enhver har sin oppfatning av hva som er et vakkert eller gjenkjennelig ”landskap”, alt ettersom hvor man har vokst opp eller hører hjemme, men også ut fra hvilke drømmer og forestillinger man har. I et slikt perspektiv vil også forskjellige bylandskap kunne inngå i naturbegrepet, sett med kunstnerens øyne.
Prosjektet ble etter hvert preget av kunstnerens trang til å velge andre motiver enn de som dominerer vår romantiske forestilling om Japan, og gir dermed et ansikt også til det moderne Japan.
Utstillingsåpning: 11. februar (Japans nasjonaldag) kl 18.00 på Oslo Museum/avd. Bymuseet ved Japans ambassadør i Norge, Hisao Yamaguchi. Åpningskonsert av koto-utøver Liv Lande. Arrangementet er gratis.
Utstillingen er et samarbeid mellom Japans Ambassade og Oslo Museum og vises fram til 21.mars.
I tilknytning til utstillingen arrangeres japansk workshop for hele familien søndag 14. februar kl 12-15:
Modellbygging, origami (papirbrettekunst), sminking ”á la geisha”. Familiebillett: kr 50,- Velkommen!
Sted: IKM
HIDDEN JAPAN
Utstillingen ”HIDDEN JAPAN” skildrer Japan på kryss og tvers gjennom en rekke fotografiske verk. Kijuro YAHAGI (f. 1952) er fotograf og grafiker fra Yamagata-provinsen. Målet var i utgangspunktet å dokumentere og fotografere Japans natur, men: Hva er natur, og finnes det kun en type tolkning av begrepet?
Publisert: 06.02.2010 14:55
Av Majoran Vivekananthan
Det skjer
19.03.2010 12:00
Norsk Tamilsk Helseorganisasjon (NTHO) er en humanitær organisasjon som
driver helse- og utviklingsprosjekter på Sri Lanka. I tillegg driver vi
helseforebyggende arbeid blant innvandrere i Norge. Våre medlemmer er
norsk- tamiler med helsefaglig utdanning og jobb i det norske
helsevesenet. Virksomheten vår drives på frivillig basis.
Les mer 18.03.2010 12:46
Norsk Tyrkisk Studentsamfunn (NTS) har nok en gang gleden av å invitere
til TYRKISK TORSDAG, VÅREN 2010!
Les mer 18.03.2010 12:25
Velkommen til en annerledes nyttårsfest 19. mars kl 19.
Festen er for alle som er interessert i persisk kultur.
Les mer Festen er for alle som er interessert i persisk kultur.
17.03.2010 12:43
Valgkomiteen i Innvandrernes Landsorganisasjon (INLO) ønsker forslag til kandidater til ledervervet.
Les mer 17.03.2010 11:48
Den polske klubben i Norge har ved flere anledninger lært at det er en
prekær mangel på informasjonsflyt rettet mot polske- og andre
arbeidsinnvandrere.
Les mer 15.03.2010 10:56
Bufetat ønsker å ansette fl ere personer med ikke-vestlig
minoritetsbakgrunn, som har sosialfaglig utdanning. Denne bakgrunnen er
attraktiv i Bufetat da innvandrerbefolkningen besitter en
arbeidskraftressurs som Bufetat trenger.
Les mer 15.03.2010 08:57
Hvordan oppleves det å være lesbisk, homofil eller bifil med etnisk
minoritetsbakgrunn?
Les mer 13.03.2010 21:36
Hassany og Diven er familieforestilling (fra 6 år), i anledning iransk
nyttår / vårjevndøgn.
Les mer 11.03.2010 12:21
VELKOMMEN til BARNEHABILITERINGEN. For foreldre som har barn med nedsatt funksjonsevne.
11.03.2010 10:15
Integrerings- og mangfoldsdirektoratet inviterer til seminar for å høre dine meninger og gi rom for at dine innspill skal påvirke vårt arbeid med integrering og inkludering.
Les mer 10.03.2010 11:41
Ivan Mazuze Group har eksistert siden 2001 I ulike konstelasjoner under musikalsk ledelse av saksofonisten Ivan Mazuze fra Mosambik.
Les mer 09.03.2010 15:06
Velkommen til Lillehammer 19. og 20. mai. Vi inviterer til årets
nasjonale bosettingskonferanse, som foruten spennende innlegg byr på et
mangfoldig kulturprogram i sal og historisk landskap.
Les mer 
