Advertisement
Advertisement
Eminol | Norway | Sweden | Denmark | Sikunews | Hindi | Tamil | Polsk
OXLO mot moralpolitiet
Oslo kommune startet i dag en ny OXLO- (Oslo Extra Large) kampanje mot det såkalte moralpolitiet.
Publisert: 01.02.2010 16:31
Av Majoran Vivekananthan
Budskapet er: ”Vi vil at Oslo skal være byen for alle. En by med toleranse for ulikhet og mangfold. La oss stå side om side, ikke rygg mot rygg. La Oslo være en raus og trygg by!"

- Det vi ønsker å vise med denne kampanjen er at et samlet politisk miljø ikke aksepterer at ”moralpoliti” eller andre setter seg over eller fordømmer andre mennesker. Oslos mangfold er en styrke for byen, og alle må tolerere at man må kunne være seg selv, sier byrådsleder Oslo byrådsleder Stian Berger Røsland.

Kampanjen består av en plakat som skal henges på 300 leskurboards på buss- og trikkeholdeplasser og t-banestasjoner i Oslo sentrum fra 1.-7. februar.

Plakaten kan du se her
E-postaddresse
Ditt navn
Kategorier Nyheter Kulturnytt Det skjer
Format Ren tekst HTML
Intervall Daglig Ukentlig Månedlig
Språk Norsk
Morsmål (valgfritt)

Skriv inn teksten fra bildet:
Share/Save/Bookmark
Innenriks
19.03.2010 11:19
Islamofobien er økende i Norge. Utspill fra Siv Jensen (Frp) og de norske medienes ensidige dekning av islam og muslimer er blant hovedårsakene.
Les mer
19.03.2010 10:40
– Det eneste som forener Europa i dag er islamofobi, sier Tariq Ali, verdenskjent pakistansk-britisk skribent, forfatter, historiker og politisk aktivist.
Les mer
19.03.2010 10:22
Foran kommunevalget neste år blir innvandringspolitikk en av fanesakene for Oslo Ap. Libe Rieber-Mohn, tidligere statssekretær i Arbeids- og inkluderingsdepartementet,  blir nå lansert som den heteste kandidaten som partiets byrådsleder i 2011.
Les mer
18.03.2010 13:36
Nordre Kråkerud Gård Kysthuset vil etablere et omsorgssenter for enslige asylsøkerbarn på Kure Gård i Rygge.
 
Les mer
18.03.2010 13:27
Hijab er en plikt for alle muslimske kvinnelige voksne, skriver Arisha Moghal, tidligere redaktør i bladet Salam i denne artikkelen.
Les mer
18.03.2010 13:11
Oslo Voksenopplæring oppfordrer flerkulturelle å ta ut retten sin til gratis norskopplæring.
Les mer
18.03.2010 12:08
Seks innvandrerforeninger i Oslo har de to siste årene fått grunnstøtten fratatt på grunn av manglende rapporter og regnskaper og rot med medlemslister.
Les mer
18.03.2010 09:21
Arbeidsdeltakelse, samfunnsforståelse og språkkunnskaper blir en del av det nye danske poengsystemet for innvandrere i Danmark. Nå frykter Antirasistisk Senter og Norsk Innvandrerforum at dette kan bli innført i Norge.
Les mer
17.03.2010 20:03
Mohyeldeen Mohammad sier til VG at han er utvist fra islamskolen han gikk på og venter på å bli kastet ut av den hellige byen Medina i Saudi-Arabia.
Les mer
17.03.2010 12:00
Det er påbudt ifølge Koranen å bruke hijab, men det er likevel frivillig, mener enkelte norskmuslimer.
Les mer
17.03.2010 09:38
Etter NRKs reportasje i helgen om jødehets i norske skoler, har flere engasjert seg i temaet. Kari Helene Partapouli i Antirasistisk Senter og Shoaib Sultan i Islamsk Råd etterlyser holdningsskapende arbeid blant muslimske elever.
Les mer
16.03.2010 16:06

Nestleder i SOS Rasisme Ola Melbye Pettersen, mener beskyldningene i media om organisasjonens pengerot og medlemjuks har sitt utspring i det nazistiske miljøet.

Les mer
16.03.2010 14:52

Faiza Ashraf (26) var i slekt med drosjesjåføren som er siktet i saken, hevder flere i det norsk-pakistanske miljøet.

Les mer
16.03.2010 12:40
Nettverket LIM har sendt brev til alle de politiske partiene om å våge å forby hijab på barneskolen.
Les mer
16.03.2010 12:23
Norske myndigheter i Saudi-Arabia informerte Utenriksdepartementet (UD) om islamskolen der flere nordmenn studerer.
Les mer
16.03.2010 09:11
Juridisk rådgivning for kvinner (JURK) har laget en brosjyren som et ledd i arbeidet med å bekjempe diskriminering. De har hentet eksempler på diskriminering basert på etnisitet, kjønn eller religion. 
Les mer