
Foto: Adel Dridi
- Elon Musks datter: – Det var en nazihilsen - 29.03.2025
- Frp-politiker stemples som landssviker etter ramadan-besøk - 28.03.2025
- Fjerner minoriteter og kvinner fra amerikansk krigshistorie - 28.03.2025
Migrantene la ut i småbåter fra den franske kysten natt til fredag. Målet var Storbritannia. Nå er de tilbake i Frankrike etter fire ulike redningsoperasjoner.
Tre av personene ble sendt til sykehus i Boulogne-sur-Mermed skader etter redningsoperasjonene, som fant sted i sjøen utenfor Dunkerque og i regionen Pas-de-Calais, står det i en uttalelse fra fransk politi.
Værforholdene blir omtalt som gunstige, selv for småbåter som krysser Den engelske kanal, som følge av varmere vær og vind fra sør. Men den travle sjøveien over kanalen er risikabel å navigere i for så små fartøy, som dessuten ofte er overfylte.
Tidligere i uken døde to migranter i det samme området. Så langt i år er det registrert åtte dødsfall relatert til migrantkrysninger i Den engelske kanal.
(©NTB)